Prominent & Leading Wholesaler from Pune, we offer 55mmx75mtr rm150 solitaire wax resin ribbon, 0.5 inch core, thermal transfer wax resin ribbon, 55mm x 300mtr solitaire wax resin ribbon rm150, thermal transfer wax resin ribbon, 110mmx75mtr rm150 solitaire wax resin ribbon, 0.5 inch core, thermal transfer wax resin ribbon, 105mmx300mtr solitaire wax resin ribbon rm120 a++, thermal transfer wax resin ribbon, super premium 110mmx300 mtr wax resin nk22 a+, thermal transfer wax resin ribbon and 110mmx300mtr solitaire wax resin ribbon rm150, thermal transfer wax resin ribbon.





₹ 100 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 75 m |
| Brand | Solitaire |
| Model Name/Number | RM150 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Width | 55 mm |
| Core | 0.5 Inch |



₹ 350 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Solitaire |
| Model Name/Number | RM150 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Width | 55 mm |



₹ 183 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 75 m |
| Brand | Solitaire |
| Model Name/Number | RM150 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Width | 110 mm |
| Core | 0.5 Inch |



₹ 800 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Solitaire |
| Model Name/Number | RM120 A++ |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Blue |
| Width | 105 mm |



₹ 714 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Solitaire |
| Model Name/Number | NK22 A+ |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Width | 110 mm |



₹ 826 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Solitaire |
| Model Name/Number | RM150 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Width | 110 mm |



₹ 396 / RollGet Latest Price
| Material | Resin |
| Model Name/Number | RM 120A++ |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Core | 1 Inch |
| Ink | Out |
| Wind | Normal |
| Width | 110 mm |



₹ 200 / RollGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Roll |
| Material | Resin |
| Model Name/Number | RM 120A++ |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Ink | Out |
| Core | 1inch core |
| Wind | Normal |
| Width | 55 mm |



₹ 350 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Brand | Solitaire |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Length | 300 Meter |
| Width | 55 mm |
| Core | 1 Inch |



₹ 175 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Brand | Solitaire |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 110 mm |
| Length | 75 meter |
| Core | 0.5 Inch |



₹ 726 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Brand | Solitaire |
| Model Name/Number | RM100 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Length | 300 Meter |
| Width | 110 mm |



₹ 152 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Brand | Solitaire |
| Model Name/Number | RM150 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Length | 90 Meter |
| Width | 105 mm |
| Core | 1 Inch |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India










