Pioneers in the industry, we offer 50 x 25mm silver color nt sticker, labels, glossy, 1up- 2000 labels, best suitable for silver items, 50x25 non tearable glossy label sticker, 2up, 1 roll of 4000 labels, 50x50 non tearable glossy label sticker, 2up, 1 roll of 2000 labels, 100x150 non tearable glossy label, 1 roll of 400 labels, 1 up, 100x150 nt sticker, labels, 1up, non tearable glossy label, 1 roll of 400 labels and 50x38 non tearable glossy label, 2 up, 1 roll of 3000 labels from India.





₹ 500 / RollGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Roll |
| Color | Silver |
| Size | 50 x 25 mm |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Silver Articles, Jewellery Sticker |
| Packaging Type | Roll |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.300 gm |
| Country of Origin | Made in India |
| Label Material | Non Tearable |





₹ 708 / RollGet Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 50 x 25 mm |
| Packaging Size | 1 Roll of 4000 Labels |
| Label Material | Non Tearable |




₹ 320 / PieceGet Latest Price
| Size | 50 x 50 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |
| Shape | Square |



₹ 0.9 / PieceGet Latest Price
| Size | 100 x 150 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 400 Labels |
| Shape | Rectangular |




₹ 360 / PieceGet Latest Price
| Size | 100 x 150 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Material | Non Tearable |
| Packaging Size | 1 Roll of 400 Labels |
| Finish | Glossy |
| Shape | Rectangular |



₹ 807.12 / PieceGet Latest Price
| Size | 50 x 38 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 3000 Labels |
| Shape | Rectangular |
| Label Material | Non Tearable |



₹ 1189 / PieceGet Latest Price
| Size | 100 x 50 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | Silver |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Shape | Rectangular |
| Packaging Size | 1 Roll of 1000 Labels |



₹ 0.12 / PieceGet Latest Price
| Size | 70 x 30 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |
| Shape | Rectangular |




₹ 892 / PieceGet Latest Price
| Size | 100 x 75 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | Silver |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 500 Labels |
| Shape | Rectangular |




₹ 790 / PieceGet Latest Price
| Size | 50 x 50 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | Silver |
| Shape | Square |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 1000 Labels |



₹ 678 / PieceGet Latest Price
| Size | 52 x 38 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | Silver |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 1000 Labels |
| Shape | Rectangular |



₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| Size | 75 x 50 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Finish | Glossy |
| Label Material | Non Tearable |
| Packaging Size | 1 Roll Of 1500 Labels |
| Shape | Rectangular |



₹ 306.71 / PieceGet Latest Price
| Size | 38 x 38 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 1500 Labels |
| Shape | Square |



₹ 269.04 / PieceGet Latest Price
| Size | 38 x 25 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | Silver |
| Finish | Glossy |
| Label Material | Non Tearable |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |
| Shape | Rectangular |



₹ 708 / PieceGet Latest Price
| Size | 100 x 50 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll Of 1000 Labels |
| Shape | Rectangular |



₹ 800 / unitGet Latest Price
| Size | 100 x 25 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Material | Non Tearable |
| Packaging Size | 1 Roll Of 2000 Labels |
| Finish | Glossy |
| Shape | Rectangular |






₹ 0.06 / PieceGet Latest Price
| Size | 38 x 20 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Shape | Rectangular |
| Packaging Size | 1 Roll Of 3000 Labels |

₹ 0.1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 4000 Piece |
| Label Type | Roll |
| Adhesive Type | Permanent |
| Printing Compatibility | Thermal Transfer |
| Label Finish | Gloss |
| Application Surface | Pouch, Paper Carton, Glass Bottle, Metal Surface, Drum, Wooden Box, Plastic Container, Corrugated Box |
| Size | 38 x 25 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |

₹ 453 / PieceGet Latest Price
| Size | 75 x 25 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |
| Label Material | Non Tearable |
| Shape | Rectangular |
| Finish | Glossy |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India

















