Pioneers in the industry, we offer 50x38mm chromo/paper label, 2 up, 1 roll of 3000 labels, wax ribbon used for printing, solitaire 50 x 50mm chromo/paper label, 2 up, 1 roll of 2000 labels, ribbon required for printing, 50 x 20mm paper/chromo label, 1 roll of 2000 labels, 1 up, solitaire 25x25mm chromo/paper label, 1 up, 1 roll of 2000 labels, ribbon required for printing, 80 x 40mm chromo/paper label, 1 up, 1 roll of 1000 labels, use wax ribbon for printing and 100 x 75mm chromo/paper label, 1 up, 1 roll of 500 labels from India.




₹ 560 / RollGet Latest Price
| Size | 50 x 38 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo/Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Packaging Size | 1 Roll of 3000 Labels |



₹ 492 / RollGet Latest Price
| Size | 50 x 50 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo/Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Packaging Size | 2000 Labels in 1 Roll |



₹ 164.26 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 50 x 20 mm |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |


₹ 122 / RollGet Latest Price
| Size | 25 x 25 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo/Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |


₹ 262.81 / RollGet Latest Price
| Size | 80 x 40 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo/Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 1000 Labels |

₹ 307.98 / RollGet Latest Price
| Size | 100 x 75 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo/Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 500 Labels |

₹ 351.10 / RollGet Latest Price
| Size | 75 x 38 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo / Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 1500 Labels |

₹ 234.06 / RollGet Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Surface Finishing | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Material | Chromo/Paper |
| Shape | Rectangular |
| Packaging Size | 1 Roll of 1500 Labels |
| Label Size | 50 x 38 mm |

₹ 221.75 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 60 x 30 mm |
| Packaging Size | 1 Roll of 1500 Labels |

₹ 124.83 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 38 x 20 mm |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |

₹ 156.04 / RollGet Latest Price
| Size | 38 x 25 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo / Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Size | 38 x 25 mm |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |

₹ 184.79 / RollGet Latest Price
| Size | 50 x 15 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo/Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 3000 Labels |

₹ 307.98 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 75 x 25 mm |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |

₹ 150.75 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Square |
| Label Size | 38 x 38 mm |
| Packaging Size | 1 Roll of 1500 Labels |

₹ 210 / RollGet Latest Price
| Size | 60 x 40 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo/Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Packaging Size | 1 Roll of 1000 Labels |

₹ 312.09 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 38 x 25 mm |
| Packaging Size | 4000 Labels in 1 Roll |

₹ 205.32 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garmenst |
| Shape | Square |
| Packaging Size | 1 Roll of 1000 Labels |
| Label Size | 50 x 50 mm |

₹ 307.98 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Usage/Application | Garments |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 75 x 50 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 1000 Labels |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India
















