Prominent & Leading Wholesaler from Pune, we offer 100x150mm direct thermal shipping label rolls, 1 roll of 500 pcs, 38x25mm direct thermal label rolls, 1up, 1 roll of 1500 pcs, 50x25mm direct thermal label rolls, 1 roll of 2000 pcs, 100 x 150mm direct thermal barcode label - 400 pcs in 1 roll, 50x38mm direct thermal label rolls, 1 roll of 500 pcs, compatible with shreyans, stickers and 38x20mm direct thermal label rolls, 1 roll of 1500 pcs.





₹ 320 / RollGet Latest Price
| Size | 100x150mm |
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Packaging Size | 1 Roll Of 500 Pcs |



₹ 121.07 / RollGet Latest Price
| Size | 38x25mm |
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Packaging Size | 1 Roll Of 1500 Pcs |



₹ 212 / RollGet Latest Price
| Size | 50mmx25mm |
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Packaging Size | 1 Roll Of 2000 Pcs |




₹ 255 / RollGet Latest Price
| Size | 100x150mm |
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | Shipping labels |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Quantity Per Pack | 400 labels |
| Shape | Rectangular |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
We are engaged in offering 100 x 150mm Direct Thermal Transfer Barcode Label to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.



₹ 134.52 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Label Size | 50 x 38 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 500 Pcs |



₹ 129.14 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Label Size | 38 x 20 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 1500 Pcs |



₹ 106.20 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Square |
| Color | White |
| Label Size | 25 x 25 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 2000 Pcs |



₹ 212 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Square |
| Color | White |
| Label Size | 50 x 50 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 1000 Pcs |



₹ 161.42 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Label Size | 50 x 38 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 1000 Pcs |



₹ 218 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Label Size | 60 x 40 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 1000 Pcs |




₹ 430 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Label Size | 75 x 50 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 1000 Pcs |





₹ 453 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Label Size | 50 x 25 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 4000 Pcs |



₹ 340 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Label Size | 75 x 25 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 2000 Pcs |




₹ 201 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Label Size | 75 x 125 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 400 Pcs |



₹ 197 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Square |
| Color | White |
| Label Size | 38 x 38 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 1500 Pcs |

₹ 318.60 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Coating | Top-Coated |
| Labels per Roll | 1000 Labels |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |

₹ 453 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Coating | Top-Coated |
| Labels per Roll | 1000 Labels |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |

₹ 153 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Coating | Top-Coated |
| Labels per Roll | 1000 Labels |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |

₹ 424 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Coating | Top-Coated |
| Labels per Roll | 1000 Labels |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Color | White |
| Label Shape | Square |


₹ 169.92 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Label Size | 50 x 20 mm |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |


₹ 286 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Square |
| Color | White |
| Label Size | 75 x 75 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 500 Pcs |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India



















