Prominent & Leading Wholesaler from Pune, we offer inkanto awr 1 - 110mmx74m thermal transfer premium wax ribbon, inkanto thermal transfer premium wax ribbon 55x300m, 1 inch core, inkanto awr1 thermal transfer premium wax ribbon 110x300m, 1 inch core, inkanto apre - 110x300m thermal transfer premium wax resin ribbon, used for chromo/paper labels, inkanto thermal transfer premium wax ribbon 65x300m, 1 inch core and inkanto axr 1 - 110x300m thermal transfer premium resin ribbon, used for non tearable glossy.





₹ 84.96 / RollGet Latest Price
| Ribbon Type | Wax |
| Ribbon Width | 110 mm |
| Ribbon Length | 74 m |
| Material | Wax |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Core Size | 0.5 inch |
| Ink Side | Ink Out |
| Form | Roll |
| Brand | Inkanto |
| Model Name/Number | AWR1 |



₹ 147 / RollGet Latest Price
| Material | Wax |
| Length | 300 m |
| Brand | Inkanto |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 55 mm |
| Core | 1 Inch |



₹ 292 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Inkanto |
| Model Name/Number | AWR1 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 110 mm |
| Core | 1 Inch |



₹ 694 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Inkanto |
| Model Name/Number | APRE |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 110 mm |



₹ 173 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Inkanto |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 55 mm |
| Core | 1 Inch |



₹ 1463 / RollGet Latest Price
| Material | Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Inkanto |
| Model Name/Number | AXR 1 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 110 mm |



₹ 1770 / RollGet Latest Price
| Material | Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Inkanto |
| Model Name/Number | AXR 7+ |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 110 mm |



₹ 920.40 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Inkanto |
| Model Name/Number | APR 6 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 110 mm |




₹ 767 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Inkanto |
| Model Name/Number | APR 1 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 110 mm |



₹ 200 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Inkanto |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 75 mm |
| Core | 1 Inch |



₹ 226 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Length | 300 m |
| Brand | Inkanto |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Width | 85 mm |
| Core | 1 Inch |




₹ 1250 / RollGet Latest Price
| Length | 300 m |
| Material | Resin |
| Brand | Inkanto |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Black |
| Gross Weight | 100 gm |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Suitable For | Thermal Transfer Printers And Detamx Printers |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India










