Offering you a complete choice of products which include 50x25mm direct thermal shipping label rolls, 1 roll of 500 pcs, 38x25mm direct thermal label rolls, 1 roll of 500 pcs, 75x50mm direct thermal shipping label rolls, 1 roll of 250 pcs, 38x20mm direct thermal shipping label rolls, 1 roll of 500 pcs, 50x38mm direct thermal shipping label rolls, 1 roll of 250 pcs and 50x50mm direct thermal label rolls, 1 roll of 250 pcs.





₹ 79.65 / RollGet Latest Price
| Size | 50mmx25mm |
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Packaging Size | 1 Roll Of 500 Pcs |



₹ 67.26 / UnitGet Latest Price
| Size | 38x25mm |
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Packaging Size | 1 Roll Of 500 Pcs |
| Compatible with | Shreyans, Docde, Amigos, Tsc, Zenpert etc Handheld Printers |



₹ 120 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Label Size | 75 x 50 mm |
| Packaging Size | 1 Roll Of 250 Pcs |



₹ 55 / UnitGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Packaging Size | 1 Roll Of 500 Pcs |
| Label Size | 38 x 20 mm |



₹ 61 / UnitGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Packaging Size | 1 Roll Of 250 Pcs |
| Label Size | 50 x 38 mm |

₹ 79.65 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Coating | Top-Coated |
| Labels per Roll | 1000 Labels |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Label Shape | Square |
| Label Size | 50 x 50 mm |

₹ 159 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Coating | Top-Coated |
| Labels per Roll | 1000 Labels |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Color | White |
| Label Shape | Square |

₹ 120 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Coating | Top-Coated |
| Labels per Roll | 1000 Labels |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |

₹ 76.70 / RollGet Latest Price
| Material | Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Coating | Top-Coated |
| Labels per Roll | 1000 Labels |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India







