Offering you a complete choice of products which include 81 x 12mm jewellery tag, hallmark preprinted colored barcode label, customized jewellery labels, tags - black ink only, jewellery labels with logo, 81 x 12mm jewellery tag, black color hallmark preprinted barcode label, non tearable, 81 x 12mm jewellery tag, hallmark preprinted colored barcode label, non tearable 1000 pcs and preprinted jewellery tags and labels - 3000 pcs - hallmark , own shop name.




₹ 700 / RollGet Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Jewellery |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 81 x 12 mm |
| Label Size | Non Tearable |
| Packaging Size | 1000 Pcs/Roll |



₹ 0.5 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Jewellery |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Polyester |
| Size | 81 x 12 mm |
| Brand | Solitaire |
| Color | White |
| Weight | 500 grams |
| Pattern | Printed |




₹ 0.39 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Material | Polyester, Non Tearable |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | Jewellery |
| Print Type | Colored or Black and White |
| Size | 81 x 12 mm, 100 x 15 mm |
| Brand | Solitaire |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 1000 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | Jewellery |
| Material | Non Tearable |
| Label Size | 81 x 12 mm |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 3000 Labels |

₹ 700 / PieceGet Latest Price
| Label Material | Polyester |
| Printing Type | Printed |
| Adhesive Type | Self Adhesive |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Label Shape | cricket bat shape |
| Label Finish | Glossy |
| Usage/Application | Jewellery |
| Material | Non Tearable |
| Usage | Bracelet, Necklace, Rings, Pendant, Bangles, Earrings, Anklets, Chain |

₹ 1200 / unitGet Latest Price
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Jewellery |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 81 x 12 mm |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finishing | Glossy |
| Brand | Solitaire |
| Packaging Size | 3000 pcs |
| Pattern | Printed |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India




