Pioneers in the industry, we offer 110mmx300m wax resin green color ribbon works on chromo and non tearable labels both, 110mmx300m wax resin red color ribbon works on chromo and non tearable labels both and 110mmx300m wax resin blue color ribbon works on chromo and non tearable labels both from India.




₹ 999 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Brand | Solitaire |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Green |
| Packaging Type | Box |
| Length | 300 Meter |
| Width | 110 mm |
| Core | 1 Inch |



₹ 999 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Brand | Solitaire |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Red |
| Packaging Type | Box |
| Length | 300 Meter |
| Width | 110 mm |
| Core | 1 Inch |



₹ 999 / RollGet Latest Price
| Material | Wax Resin |
| Brand | Solitaire |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Length | 300 Meter |
| Width | 110 mm |
| Core | 1 Inch |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India

