Wholesaler of a wide range of products which include 100 x 15mm (55mm printable) non tearable jewellery tag labels, 1 pack of 3000 pcs, 81 x 12mm (55mm printable) non tearable jewellery, optical barcode labels, 1 roll of 2500 pieces, 66 x 10 mm (40mm printable) jewellery and optical light green color barcode labels, 66 x 10mm (40mm printable) jewellery and optical barcode labels and 100x75 non tearable glossy label, 1 roll of 500 labels, 1 up.









₹ 800 / PieceGet Latest Price
| Size | 100x15mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | Jewellery |
| Material | Non Tearable |
| Packaging Size | 1 Pack of 3000 Pcs |
| Shape | Rectangular |
| Finish | Glossy |








₹ 1200 / RollGet Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Jewellery |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 81 x 12 mm (55mm Printable) |
| Label Matertial | Non Tearable |
| Packaging Size | 1 Roll of 2500 Pieces |





₹ 1050 / RollGet Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | Green |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Jewellery |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 66 x 10 mm (40mm Printable) |
| Label Material | Non Tearable |
| Packaging Size | 3000 Labels in 1 Roll |



₹ 800 / RollGet Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 66 x 10 mm (40mm Printable) |
| Label Material | Non Tearable |
| Packaging Size | 3000 Labels in 1 Roll |



₹ 0.5 / PieceGet Latest Price
| Size | 100 x 75 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Material | Non Tearable |
| Finish | Glossy |
| Packaging Size | 1 Roll of 500 Labels |
| Shape | Rectangular |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India



