Our range of products include bottle labels printing, label stickers printing services, label printing service and self adhesive label printing services.











₹ 0.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Label Material | Paper |
| Printing Type | Flexographic |
| Adhesive Type | Self Adhesive |
| Application | Cosmetic Bottle, Pharma Bottle, Oil Bottle, Juice Bottle, Milk Bottle, Liquor Bottle, Chemical Bottle, Water Bottle |
| Finish | Gloss, Laminated, Matte, UV Coated, Varnished |
| Label Length | 100 mm |
| Label Width | 100 mm |
| Label Type | Roll Form |
| Water Resistance | Waterproof |







₹ 0.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Application | FMCG label |
| Label material | PP film |
| Finish type | Gloss finish |
| Print type | Flexo print |
| Adhesive type | Permanent |
| Label form | Roll form |
| Print colors | Full color |
| Core size | 3 inch core |



₹ 10 / SheetGet Latest Price



₹ 0.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Label Type | Roll Labels |
| Material | PE Film |
| Printing Color | Multicolor |
| Adhesive Type | Permanent |
| Application | Logistics, Electronics, FMCG Packaging, Garments, Industrial, Retail Store, Automotive, Food & Beverage, Pharma |
| Finish | Varnished |
| Label Shape | Custom Shape |
| Print Technology | Flexo |
| Roll Core Size | 76 mm |
| Min Order Qty | 10000 Labels |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India


