Prominent & Leading Wholesaler from Pune, we offer 50 x 25mm chromo/paper label, 1 up, 1 roll of 2000 labels, ribbon required for printing, 100 x 75mm chromo/paper label, 1 up, 1 roll of 500 labels, ribbon required for printing, 35 x 15mm chromo/paper label, 1 up, 1 roll of 4000 labels, ribbon required for printing, 38 x 25mm chromo/paper label, 1 up, 1 roll of 2000 labels, ribbon required for printing, 100 x 100mm chromo/paper label, 1 up, 1 roll of 500 labels and 50x25mm chromo/paper label, 2 up, 1 roll of 4000 labels, wax ribbon used for printing.




₹ 134 / RollGet Latest Price
| GSM | 70 GSM |
| Usage/Application | Mostly used For Shipping Lables & Many Ecommerce Site's Shipping Lables Ideal for warehouse, shippin |
| Material | Chormo/Paper |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Brand | Solitaire |
| Form | Roll |
| Pattern | Plain |
| Size | 50 x 25 mm |
| Shape | Square / Rectangular |



₹ 202 / RollGet Latest Price
| Paper Grade | 80 GSM |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Size | 100 x 75 mm |
| Is It Customized | Non Customized |
| Adhesive Type | Self |
| Pattern | Sticker |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finishing | Glossy |



₹ 113 / RollGet Latest Price
| Paper Grade | 80 GSM |
| Usage/Application | Mostly used For Shipping Lables & Many Ecommerce Site's Shipping Lables Ideal for warehouse, shippin |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Material | Paper/Chromo |
| Size | 35 x 1 mm |
| Brand | Solitaire |
| Is It Customized | Non Customized |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |



₹ 102 / RollGet Latest Price
| Paper Grade | 80 GSM |
| Material | Paper/Chromo |
| Usage/Application | Mostly used For Shipping Lables & Many Ecommerce Site's Shipping Lables Ideal for warehouse, shippin |
| Packaging Type | Roll |
| Model Name/Number | Paper / Chromo |
| Color | White |
| Size | 38 x 25 mm |
| Brand | Solitaire |
| Is It Customized | Non Customized |
| Pattern | Plain |



₹ 348 / RollGet Latest Price
| Paper Grade | 80 GSM |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Material | Paper/Chromo |
| Size | 100 x 100 mm |
| Brand | Solitaire |
| Pattern | Plain |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 410.64 / RollGet Latest Price
| Size | 50 x 25 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo/Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Color | White |
| Label Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Packaging Size | 1 Roll of 4000 Labels |

₹ 205.32 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Rectangular |
| Label Size | 50 x 25 mm |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |



₹ 205 / RollGet Latest Price
| Paper Grade | 80 GSM |
| Usage/Application | Mostly used For Shipping Lables & Many Ecommerce Site's Shipping Lables Ideal for warehouse, shippin |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Material | Chromo/Paper |
| Size | 38 x 25 mm |
| Brand | Solitaire |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 172.47 / RollGet Latest Price
| Label Type | Plain Chromo Label |
| Adhesive Type | Removable |
| Label Finish | Matte |
| Label Shape | Rectangular |
| Size | 35 x 15 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Material | Chromo/Paper |
| Color | White |
| Pattern | Plain |

₹ 295.66 / RollGet Latest Price
| Label Type | Plain Chromo Label |
| Adhesive Type | Removable |
| Label Finish | Matte |
| Label Shape | Rectangular |
| Compatible Printer | Thermal Transfer |
| Size | 60 x 60 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Material | Chromo/Paper |
| Color | White |

₹ 410.64 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x50mm |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Rectangular |
| Packaging Size | 1 Roll of 1000 Labels |

₹ 307.98 / RollGet Latest Price
| Label Type | Plain Chromo Label |
| Adhesive Type | Removable |
| Label Finish | Gloss |
| Label Shape | Rectangular |
| Compatible Printer | Thermal Transfer |
| Core Size | 25 mm |
| Size | 100 x 150 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Chromo/Paper |
| Usage/Application | Garments |



₹ 82 / RollGet Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | Mostly used For Shipping Lables & Many Ecommerce Site's Shipping Lables Ideal for warehouse, shippin |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Size | 35 x 20 mm |
| Brand | Solitaire |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |




₹ 229.96 / unitGet Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | Garmenst |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Material | Paper |
| Packaging Size | 2000 pieces (Pack of 1 Roll) |
| Label Size | 70 x 20 mm |



₹ 202 / RollGet Latest Price
| Usage/Application | Mostly used For Shipping Lables & Many Ecommerce Site's Shipping Lables Ideal for warehouse, shippin |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Size | 75 x 25 mm |
| Brand | Solitaire |
| Material Of The Label | Chromo/Paper |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Finish | Glossy |



₹ 237.19 / RollGet Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Plain |
| Shape | Square |
| Material | Paper |
| Label Size | 38 x 38 mm |
| Packaging Size | 1 Roll of 2000 Labels |


Rohit Jain (Senior Sales Executive)
Solitaire Innovationns
Ground Floor, Shop No.1, Kolte House,Survey No.18/2, Sukhasagar Road, Kondhwa Budruk, Opp. Khandoba, Mandir, Pune - 411046, Maharashtra, India














